Обприскувач

Пунктуальність являється ключовим словом у сучасному світі захисту рослин. Це вимагає великих вимог до функціонування та надійності обладнання для розпилення. Чи було обприскувач переміщенно на склад швидко по закінченню сезону розпилення? Потім ретельно обстежте обприскувач під час тихого міжсезоння.

Нижче наводиться перелік речей, важливих для надійності експлуатації обприскувача та можливості максимально точного розподілу засобів захисту рослин.

 

service-support-dealer-network.jpg

Штанги

Щоб штанга працювала належним чином, важливо правильно її налаштувати та змастити. Це включає в себе застосування правильної міри гідравлічного масла, щоб запобігти пошкодженню штанги при її складанні та розгортанні. Інструкція по експлуатації вказує на регулювання та змащування різних типів штанг.

service-support-sprayer-service-booms.jpg

Труби штанги

Перевірте всі труби та шланги на наявність пошкоджень та їх кріплення.

Змініть пошкоджені шланги та затягніть ті, які, можливо, розтяглися.

Якщо витікання зберігається, потрібно розібрати та очистити, а також змастити ущільнювальне кільце та знову зібрати.

service-support-sprayer-service-boom-tubes.jpg

Очищення

Очищені обприскувачі це:

  • Безпека для людей навколо обприскувача і навколишнього середовища
  • Готовність до роботи
  • Відсутність пошкоджень пестицидом та їх розчинниками

Тому дуже важливо очищати обприскувач відразу після кожного використання, як внутрішнього, так і зовнішнього. Ретельне очищення гарантує, що все функціонує правильно і одночасно запобігає пошкодженню розпиленням через непередбачуванну суміш пестицидів.

Разом з очищенням обприскувач необхідно протестувати за допомогою чистої води активовувавши всі функції та робочі клапани, щоб виявити потенційні проблеми та просочування, які слід негайно усунути.

service-support-sprayer-service-cleaning.jpg

Блок керування

Перевірте функцію блоку керування чистою водою. Якщо з форсунок крапає вода, коли основний ВКЛ / ВИКЛ закрито, ймовірно, що кулька клапана і сидіння зношені. Замініть їх якщо необхідно.

Секційні клапани штанги також повинні повністю закриватися. Відкрийте основний і всі секційні клапани за допомогою клавіш ВКЛ/ВИКЛ під час роботи насоса. Коли знімається і осушується зворотний шланг з клапанів постійного тиску, то з них не повинна виступати вода. Якщо секційні клапани не повністю герматизовані, слід замінити конус клапана. Недотримання цієї вимоги зменшує потужність і покаже неправильні дані на комп'ютері обприскувача.

Під кінець всі рухомі частини рукояток операціного блоку керування повинні бути змащені маслом.

service-support-sprayer-service-control-unit.jpg

Фільтри

Багато пестицидів залишають за собою осади, які можуть затримуватися в фільтрах. Розіберіть фільтр всмоктування, фільтр самоочищення, фільтр блоку управління, лінійні фільтри та фільтри форсунок і очистіть їх щіткою за допомогою мильної води.

Нічне замочування фільтрів зазавичай буде вигідним.

Перевірте фільтруючі вставки та змініть їх, якщо вони є.

service-support-sprayer-service-filters.jpg

Форсунки

Стан форсунок має вирішальне значення для досягнення рівномірного розподілу розпилення по штанзі, і відповідно, хорошого засвоення пестициду. Здійснюйте візуальний контроль системи розпилення всіх форсунок при розпиленні чистої води при нормальному робочому тиску. Система розпилення повина мати звичайну віялоподібну форму для нормальних плоских форсунок венитлятора. Нерівності є ознакою пошкодження або зносу.

Відкалібруйте швидкість потоку форсунок за допомогою мірного стакану. Точність форсунок і розподілу є прийнятною, якщо швидкість потоку складає до 10% відповідних показників таблиці. Якщо швидкість потоку на 10% перевищує стандартні показники, форсунки зношуються, і вони всі повинні бути замінені.

Зніміть поворотну пластину утримувача форсунки TRIPLET і змастіть її невеликою кількістю масла або жиру. Це гарантує, що TRIPLET завжди буде легко повертатися при переході на іншу форсунку.

service-support-sprayer-service-nozzles.jpg

Манометр

Манометр, наповнений гліцерином, є точним приладом і повинен зберігатися в умовах без замерзання. Покриття системи АБС буде поглинати вологу, тому сам корпус повинен бути проколотий, щоб запобігти пошкодженню.

Простим способом перевірки датчика є встановлення абсолютно нового набору форсунок, які, як відомо, мають відповідати значенням таблиці форснок. При фіксованому робочому тиску, наприклад 3 бар, швидкість потоку з форсунки калібрується за допомогою мірного стакану. Якщо швидкість потоку форсунок відповідає значенню таблиці при цьому тиску, то манометр в порядку.

service-support-sprayer-service-pressure-gauge.jpg

PTO.

Перевірте, чи захищені вали трансмісії знаходяться в хорошому стані та змастіть вал. При роботі валу необхідно запобігти його обертання ланцюмаги закріпленими на ньому.

Важливо також, щоб профільні трубки добре змащувалися таким чином, щоб вал міг рухатися вперед і назад без перешкод під час роботи.

service-support-sprayer-service-pto.jpg

Насос

Перевірте клапани на вихід із ладу та зношеність. У разі виявлення зношенності рекомендується одночасно змінювати всі клапани. Використовуйте нові ущільнювальні кільця клапанів, коли клапани знову зібрані.

Перевірте діафрагми на наявність тріщин. Якщо тільки одна діафрагма має тріщину, замініть всі діафрагми одночасно, оскільки ті, які не були змінені, будуть функціонувати тимчасово, та швидше за все вийдуть із ладу найближчим часом.

Нарешті змастіть насос. Для цього потрібно лише кілька насосів змащувального пістолета.

service-support-sprayer-service-pump.jpg

Запобігання іржі

Багато пестицидів дуже агресивні, знебарвлені фарбою і може бути надзвичайно важко змити при висушуванні.

Тому рекомендується нанести на всі металеві частини обприскувача тонкий шар проникаючого, водовідштовхувального масла для запобігання іржі перед введенням обприскувача в єксплуатацію. На ринку є багато відповідних продуктів, які після нанесення залишають захисну масляну плівку. Потім обприскувач можна промити до повної чистоти.

service-support-sprayer-service-rust-prevention.jpg